Archiwum styczeń 2022

sty 15 2022 Wigilia

Najwspanialszy dzień w roku-Wigilia
Na Wigilie razem z rodzicami i bratem wybrałam się do wujka Tomka i cioci Marleny.Mama przygotowała wcześniej rybę po grecku,sałatkę "Kaczy Żer" oraz upiekła ciasta by zawieźć w gości.U wujka i cioci już wszystko było ładnie przygotowane. Stół pięknie ozdobiony,nakryty białym obrusem a na środku stoły świeca z opłatkami.Wujek ugotował pyszny barszcz czerwony ,który podawał razem z uszkami z grzybami i kapustą.Gdy zaświeciła pierwsza gwiazdka usiedliśmy do stołu.Przed kolacją wszyscy się pomodliliśmy i podzieliliśmy się opłatkiem.Kazdy życzył sobie w tym roku zdrowia i szczęścia.Po opłatku zawiedliśmy do stołu.Po barszczu była rybka smażona,pierogi ,kapusta z grzybami oraz dużo sałatek.Moim ulubionym daniem jest barszcz z uszkami.Po kolacji każdy usiadł by zjeść ciasta i wypić kawę lub herbatę . Zaczęliśmy otwierać prezenty a było ich bardzo dużo.Wieczorem wszyscy razem obejrzeliśmy sobie film .
Amelia

sty 15 2022 Wigilia